Zostava CERA pracovňa

Voskovaný nábytok je ekologický a prírodný, vyrobený z borovicového dreva pokrytého prírodným voskom. V štandardnej verzii je vybavený štýlovými pántmi a kľučkami, ktoré zdanlivo pridávajú vek nábytku. Voskovaný nábytok svojím vzhľadom pripomína nábytok z minulej éry. Takéto riešenia voskovaného nábytku priťahujú milovníkov nábytku s dušou, starožitností, výnimočného a neobvyklého vzhľadu. Ekológia a prirodzenosť voskovaného nábytku spočíva v použití prírodných materiálov, ako sú drevo a vosk. Voskovanie je metóda údržby a zároveň ochrany nábytku, používaná už v staroveku. Vrstva vosku chráni drevo pred vlhkosťou, dodáva mu hodvábnu hladkosť, zvýraznňuje prirodzenú textúru dreva, ktorá je v prípade borovicového dreva nádherná. Výhodou voskovaného nábytku je tiež jeho obnova a údržba. V prípade voskovaného nábytku nie je potrebné brúsenie. Ak je nábytok potrebné obnoviť, opraviť drobné škrabance a vady, stačí naniesť vrstvu alebo vrstvy vosku, aby bol drevený povrch obnovený, získal hebkosť, bol chránený pred vlhkosťou a miestnosť v ktorej sa nachádza sa naplnila jemnou a príjemnou vôňou. Vďaka tomuto ošetreniu získa voskovaný nábytok svoj ušľachtilý vzhľad. Vosk používaný na nábytok je prírodný a má antistatické vlastnosti. V praxi to znamená menšie usadzowanie prachu, ktorý je vo veľa prípadoch silný alergén. Aj z tohto dôvodu odporúčame voskovaný nábytok alergikom, pre ktorých je nesmierne dôležité odstránenie alergénov – faktorov zhoršujúcich alergiu - zo svojho prostredia.

Starostlivosť o voskovaný nábytok

Ako každý drevený nábytok, aj voskovaný nábytok si vyžaduje náležitú starostlivosť. Keďže masívne drevo bolo potiahnuté vrstvou vosku na báze prírodného včelieho vosku, je potrebné si uvedomiť, že nie každý prípravok je preň vhodný. Pred ošetrením alebo čistením nábytku si pozorne prečítajte leták, v ktorom je jasne napísané, či je vhodný na voskovaný nábytok a či obsahuje rastlinné oleje alebo vosk blahodárne pôsobiaci na ich povrch. Pre každodennú starostlivosť používajte zľahka navlhčenú bavlnenú handričku. Aby sme ho aj trochu vyleštili a chránili, použijeme prípravok na údržbu a ochranu voskovaného nábytku, ktorý taktiež nanášame mäkkou bavlenou handričkou. Necháme vyschnúťa v prípade potreby nanesieme ďalšiu vrstvu.

 

    Firma Meblo-Wosk je výrobca kvalitného nábytku z masívu, ktorý na trhu pôsobí už 30 rokov a stále rastie. Firma pôsobí v Poľsku, ale zákazníkov má vo viacerých európskych krajinách, vrátane Slovenska.

    Na tomto internetovom obchode si objednávate kvalitný masívny nábytok priamo od nás, od výrobcu.
    Nábytok rozvážame vlastnou dopravou v rámci celého Slovenska.